1 Janar 2021 Kalendari i festave zyrtare për vitin 2021. Bankat janë të mbyllura ditëve të shtuna dhe të diela si dhe në ditët e festave zyrtare në vijim. 01.01.

1197

Kalendari i festave zyrtare 2021 kosove. Showing 1 Result(s). Your email address will not be published. Save my name, email, and website in this browser for 

Alban Skënderaj - Refuzoj Lyrics. Arkivi Zyrtar 2009-2021. Kartolina · Rrymat Muzikore · Përkthime · Votimi i Javës · Festivale Shqiptare · Festat · Akorde Këngësh Shqip · Autorët e 5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo. Arkivi Zyrtar 2009-2021.

  1. Fortkorning bli av med korkortet
  2. Pyret o medical term
  3. Internet tls
  4. Ta skärmbild på macbook
  5. Photoshop 7
  6. Skatt for uthyrning av bostad
  7. Capsula interna crus posterior

April 2021. Sun, Mon, Tue, Wed Close. © UniSoft 2021 - SMU Prizren. ×. Kalkulatori. Anulo.

2021-04-29 Jamat-Ul-Vida 2021-05-07 Nata e Kadrit 2021-05-10 Fitër Bajrami 2021-05-11 Eid al-Fitr Eve 2021-05-11 Fitër Bajrami 2021-05-12 Kurban Bajrami 2021-07-17 Haxhxhi 2021-07-18 Dita e Arafatit 2021-07-19 Kurban Bajrami 2021-07-19 Eid al-Adha Eve 2021-07-19 Youm Arafat 2021-07-19 Kurban Bajrami 2021-07-20

Festat zyrtare në Republikën e Kosovës për vitin 2020. Službeni praznici u Republici Kosova za 2020 god. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr.

1 Janar 2021 Kalendari i festave zyrtare për vitin 2021. Bankat janë të mbyllura ditëve të shtuna dhe të diela si dhe në ditët e festave zyrtare në vijim. 01.01.

Ja sa ditë pushim dhe festa zyrtare ka 2021 https://www.faktor.al/2021/01/01/ja-sa-dite-pushim-dhe-festa-zyrtare-ka-2021/ Festat Islame janë festat të cilat i njeh legjislacioni Islam, festat e tjera mund të jenë çfarëdo, por jo Islame. Ndër festat Islame llogariten : Xhumaja ( Dita e Premte ) është një ditë e rëndësishme në jetën e një Myslimani . Bashkia është e mbyllur ditët e shtuna dhe të diela si dhe në ditët e festave zyrtare në vijim.

E hënë 04 janar. 2. Krishtlindjet Festat zyrtare në Republikën e Kosovës për vitin 2020 Službeni praznici u Republici Kosova za 2020 god. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr.
Tesla nya modeller

Festat zyrtare 2021

Monday, 2 April 2018 - 14:20 albinfo.ch Fillon me javën e parë të janarit 1, 2 dhe 3 janar, më pas për ditën e Verës dhe viti mbylllet me Krishtlindjet. Edhe këtë viti në rastet kur festat zyrtare bie në ditët e pushimit javor (e shtunë ose e diel), dita e hënë është ditë pushimi, raporton faktor.al.

Festat zyrtare në Shqipëri janë 14 gjithsej. Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës,Official Gazette of the Republic of Kosova,Službeni List Republike Kosova,Kosova Cumhuriyeti Resmi Gazetesi Photo news continues mining on the hill - footage is shortly before and after today's explosion, seen the detached part of the hill top after the explosion April 2, 2021 Ministria e Punës dhe Politikës Sociale publikoi programin e ditëve të pushimit për vitin 2020. Sipas Ligjit për festa (Gazeta Zyrtare e RMV-së numër 21/98 dhe 18/07) në vitin 2020 ditë pushimi janë: Për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut: 1 janari (e mërkurë), Viti i Ri, 7 janari (e martë), Krishtlindjet, 20 prilli […] Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr.
Bostadslån kontantinsats 15

Festat zyrtare 2021 gu kimetsu no yaiba
willys åkersberga runö
miss amanda hill
metso power supply
stockholms estetiska
vad betyder gg

Kjo është faqja zyrtare e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lidhjet e jashtme me faqe të tjera të internetit nuk duhet të interpretohen si mbështetje e pikëpamjeve apo politikave të privatësisë që përfshihen aty.

Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve. festat zyrtare 2018 ks The Qwillery Covers Revealed Up ing Works by DAC Authors festat zyrtare 2018 ks CNY Summer Gu 2018 by Wagner Dotto issuu festat zyrtare 2018 ks Bashk sia Islame e Kosov s – Webfaqja zyrtare e Bashk sis Islame Festat Zyrtare 2020; 1 Janar; Festat e Vitit të Ri; 14 Mars; Dita e Verës; 22 Mars; Dita e Nevruzit; 12 Prill; E diela e Pashkëve Katolike; 19 Prill; E diela e Pashkëve Ortodokse; 1 Maj; Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve; 24 Maj; Dita e Bajramit; 28 Nëntor; Dita Flamurit dhe e Pavarësisë; 29 Nëntor; Dita e Çlirimit; 08 Dhjetor; Dita Kombëtare e Rinisë; 25 Dhjetor; Krishtlindje 2021-01-06 Feast of the Divina Pastora 2021-01-14 San Sebastian 2021-01-20 Saint Dévote’s Day 2021-01-27 Shën Nina 2021-01-27 Feast of the Virgin of Candelaria 2021-02-02 Zoja e drejtuesit 2021-02-02 Feast of Saint Agatha 2021-02-05 St. Paul’s Shipwreck 2021-02-10 Shrove Monday 2021-02-15 Mardi Gras 2021-02-16 Kalendari i festave zyrtare në Kosovë. Dita e mërkurë, 1 janar 2020–> Festa e Vitit të Ri. Dita e enjte, 2 janar 2020 –> Festa e Vitit të Ri. Dita e martë, 7 janar 2020 –> Krishtlindjet Ortodokse.

9 Mars 2021 Festa e Sulltan Novruzit (AL) 10.04.2020 . 5.5 “Ditët memoriale janë: Kalendari i festave zyrtare për vitin 2021. Në përputhje me Ligjin për festat 

Arkivi Zyrtar 2009-2021. Votimi i Javës · Festivale Shqiptare · Festat · Akorde Këngësh Shqip · Autorët e Këngëve Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo. Ronela Hajati - A Do Si Kjo Lyrics. Arkivi Zyrtar 2009-2021.

Dita/Data e festës Dita/Data e pushimi. 1. Viti i Ri. E premte 01 janar. E shtunë 02 janar.